Emilnadace Emil Open

Krasobruslení zdravotně postižených

plakat-a3-bruslení_zp

Představujeme Vám projekt, který v rámci rakousko – české přeshraniční spolupráce spojuje mladé sportovce se zdravotním postižením z Horního RakouskaJihomoravského kraje, přičemž pro ty jihomoravské vytváří novou sportovní příležitost.

V Brně díky spolupráci s TJ Stadion Brno již třetím rokem pořádáme Kurzy bruslení s Emilem pro handicapované. Vzrůstající zájem o tento sport nás vedl k rozhodnutí pojmout ho s ohledem na cílovou skupinu odborněji, chcete-li profesionálněji.

Jasnou volbou pro nás byl výběr partnera – horno rakouská organizace ASKÖ LINZ EISLAUF, která má s výukou krasobruslení mnoholeté zkušenosti, včetně pořádání soutěží.

Oproti tomu stojí Emilova sportovní, spolek založený Nadačním fondem Emil, který podporuje mladé sportovce se zdravotním postižením formou přímé finanční pomoci, ale i vytvářením sportovních příležitostí nebo pořádáním sportovních událostí.

Věříme, že projekt s názvem „Krasobruslení zdravotně postižených“, finančně podpořený z Fondu malých projektů – Evropský fond pro regionální rozvoj INTERREG Rakousko – Česká republika, bude pouze začátkem nové spolupráce nejen mezi zmiňovanými organizacemi, ale hlavně mezi jednotlivci, kteří dostanou příležitost objevit tento nový sport. A my se budeme těšit na vznik 1. Krasobruslařského oddílu v ČR.

Metodika a pravidla

Aktuality

Galerie

Partneři

Kontakty

Emilova sportovní, z.s.

Malinovského náměstí 603/4 602 00 Brno, Česká republika IČ 067 07 785 info@emilova-sportovni.cz emilovasportovni

Pavel ZBOŽÍNEK

vedoucí projektu

Nicole HEIMOVÁ

koordinátorka

ASKÖ LINZ EISLAUF

In der Aichwiesen 13a 4040 Linz

Christiane MÖRTH

präsidentin

Pavel LAURENCIK

koordinator